Ontdek de leerstijltest en de leercultuurtest
Brancheopleiding - 2 inspirerende bijeenkomsten
Binnen de gecombineerde BBL- en Brancheopleiding Boomkwekerij van Yuverta in Boskoop is onlangs thema 3: Uitgangsmateriaal van start gegaan. Dit thema bestaat uit meerdere praktijkgerichte bijeenkomsten waarin deelnemers kennismaken met verschillende vormen van vermeerdering en de bedrijven die hierin gespecialiseerd zijn.
Bezoek aan DBB Young Plants. met focus op zaaien, stekken, scheuren en weefselkweek
De eerste bijeenkomst vond plaats bij DBB Young Plants in Nieuwveen. Tijdens dit bezoek stonden onderwerpen centraal als plantnaamgeving, generatieve vermeerdering (zaaien) en vegetatieve vermeerdering (stekken, scheuren en weefselkweek). Ondernemers Steef de Boer en Fred Bijman hadden twee vakspecialisten uitgenodigd om deze thema’s verder toe te lichten.
Naast de theoretische component volgden de deelnemers vier korte praktijkworkshops van tien minuten, waarin zij ervaring opdeden met steksteken, de stekrobot, scheuren en de verwerking van zaden. Deze veelzijdige middag bood een helder en actueel beeld van de moderne vermeerderingstechnieken binnen een gespecialiseerd bedrijf.

Belang van specialisme voor de toekomst
Beide bijeenkomsten onderstrepen hoe belangrijk het is dat traditionele en specialistische vermeerderingstechnieken onderdeel blijven van het opleidingsprogramma. Om het brede assortiment aan siergewassen te kunnen behouden, blijft kennisoverdracht en praktijkervaring onmisbaar.
De deelnemers kijken terug op twee leerzame, inspirerende en praktijkgerichte middagen, mogelijk gemaakt door de gastvrijheid en expertise van DBB Young Plants, Noordman Young Plants en Van Ooi Vermeerdering.
Ook meedoen met een van de thema’s? Meld je aan via de site van Yuverta


